İçeriğe geç

GitHub Öğrenci Paketi ile DigitalOcean kuponu

GitHub öğrenci paketi ve pakete dahil olan DigitalOcean 50$ kuponunun nasıl alınacağını anlatmaya çalışacağım.

Github’da Öğrenci Hesabı Açmak

Github öğrenci paketi almak için GitHub’a öğrencisi olduğunuz üniversiteden aldığınız @okuladi.edu.tr uzantılı mail adresi ile kaydolun, e-posta hesabınızı doğrulayın ve https://education.github.com/pack/ adresine gidin. Eğer daha önceden açtığınız bir Github hesabınız varsa, hesap ayarlarınızdan e-posta adresinizi okuldan aldığınız e-posta adresiniz ile değiştirerek GitHub öğrenci paketinden faydalanabilirsiniz.

github öğrenci paketi

Edu.tr uzantılı e-posta hesabınızı doğrulayıp GitHub öğrenci paketinizi aldığınızda DigitalOcean, UnrealEngine, bitnami gibi bir çok firmadan ücretsiz kuponlar alabilmenin yanı sıra GitHub’da private repository açmak gibi avantajlar elde edebiliyorsunuz. Bizim konumuz DigitalOcean olduğu için oradan devam edelim. Sayfanın aşağısında DigitalOcean logosunun karşısında Get your code linkine tıkladıktan sonra size kupon kodunuzu paylaşacak. Bu kodu kopyalayın.

digitalocean kupon kodu

Size verilen kodun üstündeki bağlantıya tıklayarak kayıt sayfasına gidebilirsiniz.

GitHub Öğrenci Paketi ile DigitalOcean Yolu

Sitenin sağ üstündeki Sign Up butonu ile kayıt kısmına gidin. Gelen forma e-posta adresinizi ve kullanmak istediğiniz parolayı yazın. Bir sonraki ekranda e-posta adresinizi onaylamanızı isteyecek.

digitalocean kayıt

E-posta adresine gelen bağlantıya tıkladıktan sonra en önemli ekrana geçiyoruz.

digitalocean onay maili

Aşağıda DigitalOcean ın kart ve adres bilgilerinizi istediği ekranı görüyoruz. Github’dan aldığımız promosyon kodunu girmek için sayfanın en altındaki “Have Promo Code” bağlantısına tıklayın.

digitalocean ödeme bilgileri

Açılan küçük kutuya Github’dan aldığınız promosyon kodunu yapıştırın. Kodun yanında yeşil $50 yazınca Apply Code butonuna tıklayarak kaydedin.

digitalocean promosyon kodu girme

Geri döndüğünüzde gördüğünüz ekrana geçerli bir kart bilgisi ve adres yazdıktan sonra Save Card butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz. Girdiğiniz kart, kredi kartı olmalı, yani atm kartlarını kabul etmiyor. Burada hiç bir sorun yaşamadan devam ederseniz ne mutlu size!

DigitalOcean Promotion Code Hatası ve Çözümü

digitalocean profil

Ama bazı arkadaşlarımda yaşadığımız bir sorun sizin de başınıza gelebilir. Sağ tarafta kırmızı çerçeve içinde “We are unable to apply your promotion code” diyorsa canınızı hiç sıkmayın, sağ üst köşedeki küçük resme tıklayıp Settings’den profil ayarlarına erişin.

Profil sayfanız açıldığında sol menüde Billing ve bir kaç bağlantıyı göremiyoruz. Aynı zamanda  droplet satın almak  gibi işlemleri de yapamıyoruz.

Profil sayfanızın orta satırında sosyal medya entegrasyon seçenekleri görüyoruz. En soldaki Github butonuna tıklayarak hesabınızı öğrenci kodunuzu aldığınız Github hesabına bağlayın.

digitalocean sosyal medya entegrasyonu

Profil sayfanıza geri döndüğünüzde sayfayı yenileyin. Ve sol menüden Billing bağlantısına tıklayın. Hesap tablomuz aşağıdaki gibi görünüyor. Artık hesabınızdaki bakiye ile droplet kiralayabilirsiniz. 50 Dolarınızı güle güle kullanın 🙂

digitalocean bakiye 50$

Kategori:Web