İçeriğe geç

Hakkımda

Merhaba! Adım M. Burak Şentürk.

Siber güvenlik ve yazılım geliştirme alanında çalışan bir bilgisayar mühendisiyim. Yaklaşık 10 yıldır, başta bilgisayar ve ağ sistemleri olmak üzere teknolojiyi takip ediyor, konu üzerine araştırmalar, çalışmalar yapıyor, kendimi ve çevremi geliştirmeye çalışıyorum. Bilişim Güvenliği, Özgür Yazılım, Yönetim Bilişim Sistemleri konularında konferans ve kurslara katılıyor; üniversiteler, siber güvenlik kulüpleri ve firmalar tarafından düzenlenen bazı etkinliklerde görev alıyorum.

Bu blog, diğer adıyla “öğrenci defteri”, adı geçen konularda notlarımı fırsat buldukça paylaştığım, bazen teknik, çoğunlukla kendime not formatında, zaman zaman da kişisel yazıların yer aldığı/alacağı bir not defteridir. İnternet okyanusunda 10 yılı aşkın zamandır faydalandığım tüm blog ve diğer kaynaklara vefa borcu, Türkçe içerik üreten ve okuyan herkese belki faydalı olurum niyetiyle yazılmış yazıların bulunduğu bir kişisel blogdur.

Blog’da bulacağınız yazıların profesyonel olmadığını; bildiğim kadarını, anlatabildiğim kadarıyla yazdığımı belirtmek isterim. Bu sebeple gönderdiğiniz yorum ve geribildirimler kendimi düzeltmem ve okuyanlara daha faydalı olabilmemiz için çok değerlidir. Yapacağınız düzeltmeler ve katkılar yazılarımda isminizle paylaşılacaktır.